صفحه اصلي > سیاسی > رئیس مجمع نمایندگان استان کردستان؛ شفافیت آراء نمایندگان موجب اعتماد سازی بیشتر می شود

رئیس مجمع نمایندگان استان کردستان؛ شفافیت آراء نمایندگان موجب اعتماد سازی بیشتر می شود


28 اردیبهشت 1398, 15:21. نويسنده: m-alikhani

طرحی در مجلس به راه افتاده است مبنی بر اینکه آرای نمایندگان به صورت شفاف به مردم عرضه شود. اینکه کدام نماینده به چه طرح هایی رای مثبت به چه طرح هایی رای منفی و به چه طرح هایی اصلا رای نداده است، اینکه نماینده ی شهر شما چقدر در مجلس فعال بوده است و این فعالیت در چه راستایی بوده است. آیا به طرح های مثبت و سازنده رای مثبت داده است یا منفی یا اساسا در مجلس حضور داشته است یا خیر؟ 

حمدالله کریمی با بیان اینکه موافق طرح شفافیت آرای نمایندگان مجلس هستم و از پیشنهاد دهندگان این طرح بودم ، اظهار داشت: شفاف سازی آراء نمایندگان یک پون مثبت است که با یک ساز و کار مشخص باید مورد توجه قرار بگیرد. 

وی با تاکید بر اینکه شفاف سازی آراء نمایندگان موجب اعتماد سازی بیشتر در بین مردم می شود ، افزود: انجام این طرح موجب اعتماد سازی مردم به نمایندگان مجلس در خانه ملت می شود. 

نماینده مردم بیجار در مجلس شورای اسلامی گفت: هدف از انجام این طرح ایجاد یک نگاه ذره بینی که موجب بروز برخی مشکلات شود نیست، بلکه موجب می شود در طول دوران نمایندگی موکلین نمایندگان و مردمی که آن ها را به عنوان وکیل خودشان انتخاب کردند بر عملکرد آنان نظارت داشته باشند. 

کریمی تصریح کرد: امیدواریم با مشخص شدن یک برنامه مدون برای این طرح دچار افراط و تفریط نشویم و بتوانیم به درستی آن را اجرا کنیم. 

وی با تاکید بر اینکه وظیفه اصلی نماینده قانونگذاری و نظارت است ،بیان داشت: مطالبات محلی از نماینده خیلی زیاد است و گاها مجبور به خارج شدن  وظیفه اصلی و ذاتی خود می شود که نیازمند به اصلاح است و امیدوارم این طرح منجر به این شود که نمایندگان به وظیفه ذاتی خود بیشتر توجه کنند.


بازگشت