bijar
سایت در تاریخ شنبه, 27 مهر 1398به روز رسانی شد

به نقل از روابط عمومی حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان، امین مرادی رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان به منظور بررسی فعالیت های صورت گرفته در حوزه هنری بیجار و دیدار با کارکنان و هنرمندان بیجاری  به همراه تعدادی از همکاران از حوزه هنری بیجار بازدید و از نزدیک در جریان فعالیت های صورت گرفته این دفتر قرار گرفت.

وی در این دیدار با اشاره به رسالت حوزه هنری به عنوان پرچمدار هنر متعهد و ارزشی، بیان کرد: فلسفه راه اندازی دفتر بیجار برقراری عدالت فرهنگی و توجه به ظرفیت های بسیار غنی هنری و فرهنگی این شهرستان بوده که با برنامه ریزی درست و اصولی و قرار گرفتن در مسیر تولید ، می تواند بیجار را بیش از این متحول نماید.

وی افزود: یکی از افتخارات حوزه هنری چابکی و پویایی در برنامه های آن است و تمامی اتفاقات صورت گرفته در حوزه هنری استان با کمترین هزینه و کمترین نیروی انسانی صورت گرفته است که می تواند الگویی مناسب جهت فعالیت های فرهنگی دیگر نیز گردد.

مرادی عنوان کرد: حوزه هنری پایگاه اصلی هنرمندان متعهد است و در این پایگاه هنری هیچ گونه خط کشی مابین هنرمندان وجود ندارد و تمامی هنرمندان شهرستان می توانند با ارائه طرح و ایده مبتنی بر سیاست های تعریف شده و اهداف حوزه هنری به تولید اثر بپردازند و در این مسیر از حماتی کامل حوزه هنری نیز برخوردار خواهند بود.

وی وحدت را عامل اصلی پیشرفت دانست و گفت: متأسفانه در بیجار با این پتانسیل بسیار غنی در بحث همگرایی بین هنرمندان با ضعف روبرو هستیم و این اطمینان را داریم که هنرمندان با قرار گرفتن در کنار هم و دوری جستن از اختلافات شخصی با حفظ سلایق خود می توانند بیجار را به جایگاه واقعی خودر در بخش فرهنگ وهنر استان برسانند.

رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان بیجار را یک ظرفیت عظیم فرهنیگ و هنری برای توسعه فرهنگی کردستان عنوان کرد و گفت: از گذشته تا حال هنرمندان و فرهیخته گان بزرگی در بیجار حضور داشته اند که  باعث افتخار برای کردستان و ایران اسلامی بوده اند.

وی توجه به فرهنگ ومطالعات پایداری و خانواده معزز شهداء را یک وظیفه اصلی ومهم حوزه هنری دانست و گفت:  تقویت بخش فرهنگ و مطالعات پایداری و ثبت و ضبط خاطرات انقلابیون و رخدادهای  دوران دفاع مقدس باید به صورت جدی تر مورد توجه قرار گیرد و در اولویت تمامی برنامه های این دفتر قرار گیرد.

مرادی در ادامه و با حضور دبیراجرایی نخستین جشنواره تئاتر وتار که قرار است در اسفند ماه در بیجار برگزار شود، گفت: برگزاری این جشنواره در بیجار می تواند زمینه ایجاد یک جریان فرهنگی بسیار خوب در بیجار گردد که باید با تمام توان و بهره گیری از تمامی ظرفیت های موجود با بالاترین کیفیت برگزار گردد.

وی افزود: این جشنواره یکی از جشنواره های بسیار خوب استان در بخش تئاتر است که بعد از چندین دوره موفق برگزاری به شکل نمایشنامه خوانی برای اولین بار به صورت صحنه ای برگزار می گردد و می تواند بیجار را با توجه به ظرفیت های نمایشی آن به عنوان مرکز ی برای تئاتر استان معرفی نماید.

مرادی افزود: آنچه دراین جشنواره بسیار مهم است وباید مورد توجه قرار گیرد برگزاری یک جشنواره بسیار با کیفیت با مدیریت صحیح در هزینه کرد منابع می باشد.

وی مدیریت هزینه در کار فرهنگی را به عنوان یک هنر عنوان کرد و افزود: بررسی جشنواره های دیگر برگزار شده و رفع نقاط ضعف های احتمالی و برنامه ریزی درست و اصولی می تواند یک جشنواره ماندگار در ذهن هنرمندان و مخاطبین را رقم بزند که این مهم با توجه به توانایی های موجود می تواند به خوبی محقق گردد.

مرادی سپس با حضور در سینما آزادی بیجار ضمن بازدید از این سینما گفت : توجه به تکریم ارباب رجوع و ایجاد فضایی دلنشین برای خانواده ها می تواند در جذب مخاطبین به هنر هفتم کمک شایان توجهی نماید.

رییس حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان سینما آزادی بیجار را یک ظرفیت بسیار بالای فرهنگی برای بیجار عنوان نمود و گفت: خوشبختانه استقبال از فیلم های سینما توسط مردم فرهنگی بیجار بسیار خوب بوده است و آمار ۹ ماهه ۵۰ هزار بیننده برای این شهر آمار بسیار امیدوار کننده ای است که باید در ارتقای آن تلاش نمود.

مرادی توجه به ارتقای فنی سینما را یک ضرورت دانست و گفت: نور و صدای این سالن باید تقویت گردد که این موضوع مستلزم حمایت مسئولین استانی و شهرستانی است که  باید ما را همراهی نمایند.


منبع خبر:خبرگزاری مهر

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با بیجار آن لاین، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
4دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.

ارسال نظر

نام :*
پست الکترونیک :
کد را وارد کنید: *
عکس خوانده نمی شود